معاینات اردبیل مشاهده روزنامه اردبیل

معاینات: اردبیل مشاهده روزنامه اردبیل صفحه نخست روزنامه های اردبیل یکشنبه 3 اردیبهشت

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات دوست داریم دیده شویم / زن گل آسیا

سارا شیربیگی، بدون تردید ستاره کشور عزیزمان ایران در فینال مسابقه های فوتسال آسیا بود. این فوتسالیست 27 ساله در یک روز رؤیایی با زدن سه گل کشور عزیزمان ایران را

دوست داریم دیده شویم / زن گل آسیا

زن گل آسیا : دوست داریم دیده شویم

عبارات مهم : ایران

سارا شیربیگی، بدون تردید ستاره کشور عزیزمان ایران در فینال مسابقه های فوتسال آسیا بود. این فوتسالیست 27 ساله در یک روز رؤیایی با زدن سه گل کشور عزیزمان ایران را جهت دومین بار به قهرمانی آسیا رساند؛ موفقیتی تاریخی که باعث شد تا بانوان فوتسالیست دیروز تیتر و تصویر اول حتی روزنامه های سیاسی باشند. درخشش سارا در فینال موجب شد تا دختران کشور عزیزمان ایران این بار با اقتدار بر بام قاره قرار بگیرند. شیربیگی مزد بازی فوق العاده خود در فینال را با کسب جایزه ارزشمند «خانم گلی» گرفت.

دوست داریم دیده شویم / زن گل آسیا

خانم گل آسیا در گفت وگو با «شرق» راجع به قهرمانی شیرین بانوان ایرانی در فوتسال آسیا گفته هست.

ابتدا راجع به قهرمانی صحبت کنید؟ کشور عزیزمان ایران دو سال پیش با یک گل ژاپن را شکست داد. تصور می کردید که این بار با این اختلاف (برد 5 بر2) بتوانید در فینال ژاپن را ببرید؟

حقیقتش را بخواهید، ما واقعا فکر نمی کردیم بتوانیم در فینال ژاپن را با این اختلاف شکست بدهیم. ژاپن هر لحظه تیم خوبی بوده و امسال حتی از سال های قبل بهتر و نیرومند تر بود. چند بازیکن تازه اضافه کرده بودند که بازیکنان خوبی بودند و تیم نیرومند تری شده است بودند. فینال هم بازی مشکل بود.

سارا شیربیگی، بدون تردید ستاره کشور عزیزمان ایران در فینال مسابقه های فوتسال آسیا بود. این فوتسالیست 27 ساله در یک روز رؤیایی با زدن سه گل کشور عزیزمان ایران را

درخشش شما در فینال فوق العاده بود و با زدن سه گل ستاره بازی بودید. راجع به درخشش تان در فینال صحبت کنید.

تقریبا دو سال، دوسال ونیم جهت این بازی ها تلاش کرده بودیم و فقط قهرمانی می خواستیم. توانسته بودیم خودمان را به فینال برسانیم و نمی خواستیم وقت قهرمانی را از دست بدهیم. باید هرچه در توان داشتیم، می گذاشتیم تا قهرمان شویم. من هم تمام تلاشم را کردم، تلاش کردم عالی ترین بازی را انجام بدهم و خدا خواست که توانستم این قدر خوب ظاهر شوم و سه گل بزنم.

کشور عزیزمان ایران در تایلند بازی های بسیار خوبی انجام داد و با اقتدار قهرمان شد. به نظر شما چه عواملی باعث شد تا کشور عزیزمان ایران این گونه با اقتدار قهرمانی اش را تکرار کند؟

تیم ما این دوره کاملا با برنامه بود. من چند سالی است که عضو تیم ملی هستم. باید بگویم نسبت به دوره های قبل خیلی با برنامه تر بودیم. همه چیز جهت نتیجه گیری ما مهیا بود. کادر ما کامل بود، حمایت های فدراسیون خوب بود. واقعا ما هرچه می خواستیم، برایمان مهیا می کردند تا بتوانیم قهرمان شویم. از کادر فنی هم نباید غافل شد. کادر فنی خیلی خوبمان آقای صانعی و زن مظفر خیلی تلاش کردند تا ما بتوانیم خوب بازی کنیم.

دوست داریم دیده شویم / زن گل آسیا

راجع به زن گل شدن خود بگویید. فکر می کردید زن گل بشوید؟ در آخر تورنمنت چند بازیکن 9 گله شدند. چطور شما را به عنوان زن گل گزینش کردند؟

از همان ابتدای مسابقه های جزء اهدافم بود که بتوانم زن گل مسابقه های بشوم. چند بار زن گل کشور عزیزمان ایران شده است بودم و زن گلی آسیا یکی از آرزوهایم بود؛ ولی چون در یکی، دو بازی اول از عالی ترین گلزن ها فاصله گرفته بودم، حقیقتا قبل از فینال دیگر به زن گلی فکر نمی کردم. تصور نمی کردم بتوانم زن گل بشوم. خیلی کم پیش آمده که کسی بتواند در فینال هت تریک بکند. من هم اصلا به این عنوان فکر نمی کردم. فقط فکر می کردم هرچه در توان دارم، بگذارم تا تیم موفق بشود. حالا خدا خواست و من توانستم سه گل بزنم. من و دو بازیکن دیگر هر سه 9 گله شدیم. طبق قوانین هنگامی که شمار گل های بازیکنان یکی باشد، پاس گل را هم لحاظ می کنند. پاس گل های من از دو بازیکن دیگر زیاد بود و من زن گل شدم.

سارا شیربیگی، بدون تردید ستاره کشور عزیزمان ایران در فینال مسابقه های فوتسال آسیا بود. این فوتسالیست 27 ساله در یک روز رؤیایی با زدن سه گل کشور عزیزمان ایران را

زن گلی آسیا در ویترین شما خالی بود… .

من شش سال است عضو تیم ملی هستم و در رده باشگاهی هم سه سال زن گل بودم؛ ولی زن گلی آسیا احساس دیگری دارد.

خیلی از مردم گلایه دارند که آیا بازی فینال از تلویزیون پخش نشد و به موفقیت شما آن طور که باید در رسانه ملی توجه نشده. دراین باره حرفی دارید؟

دوست داریم دیده شویم / زن گل آسیا

بازی های بانوان که هیچ وقت پخش نمی شود. فکر نکنم گلایه های من هم تأثیری داشته باشد؛ چون هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. نهایت در حد اینکه یک گل را پخش کنند یا تصویر مان را نشان دهند، به ما توجه می کنند. مطمئنا اگر بازی ما پخش می شد، انگیزه مضاعفی جهت بازیکنان بود. اگر خانواده ما بتوانند بازی های ما را ببینند، خیلی روی روحیه ما تأثیر می گذارد و انگیزه بیشتری به فرزند ها می دهد. دوست داریم خانواده هایمان بازی هایمان را از تلویزیون ببینند و دیده شویم.

تیم فوتسال بانوان هم اکنون در آسیا یک قدرت هست؛ ولی در عرصه جهانی هنوز با تیم های نیرومند فاصله داریم. جهت اینکه این پیشرفت و موفقیت های فوتسال بانوان ادامه داشته باشد و از سطح آسیا به دنیا برسد، چه باید کرد؟ از امکانات راضی هستید؟ از مسئولان چه توقعی دارید؟

حمایت هایی که قبل از این مسابقه های از ما شد، مطلوب بود. من امیدوارم این حمایت ها ادامه دار باشد و زیاد هم بشود. بازیکنان ایرانی واقعا خوب هستند. هرچه در توان دارند، انجام می دهند؛ آن هم بدون هیچ چشمداشتی. امیدوارم مسئولان و فدراسیون قدر این فرزند ها را بدانند. در کلوب هم همین طور. به فرزند ها از نظر مالی و امکانات توجه شود تا روی سکوی جهانی بروند. اگر به فوتسال بانوان توجه شود، توان کسب مدال جهانی را دارد.

خود شما چه سقفی جهت خودت در نظر گرفتی؟

آرزوی من در فوتسال این است که روزی با کشور عزیزمان ایران روی سکوی جهانی بروم. تلاش می کنم تا به این آرزو برسم.

واژه های کلیدی: ایران | فوتسال | ایرانی | بازیکن | فوتسال | مسابقه | بازیکنان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog