معاینات اردبیل مشاهده روزنامه اردبیل

معاینات: اردبیل مشاهده روزنامه اردبیل صفحه نخست روزنامه های اردبیل یکشنبه 3 اردیبهشت

گت بلاگز سیستان و بلوچستان محکومیت میلیاردی قاچاقچی گردو در هیرمند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی زابل از محکومیت میلیاردی قاچاقچی گردو در هیرمند خبر داد.

محکومیت میلیاردی قاچاقچی گردو در هیرمند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان، محمدحسین دنیا آبادی در خصوص روند پیگیری به پرونده قاچاق گردو گفت: مأمورین انتظامی مستقر در پاسگاه سفیدآبه درحین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون حامل گردو مشکوک که در بازرسی از آن مقدار 10 تن و 740 کیلوگرم گردو به ظن قاچاق کشف و ماشین تا مرحله صدور و اجرای رأی توقیف شد.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی زابل افزود: با تشکیل پرونده در شعبه خاص تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی زابل، کارها مربوط به پیگیری شروع که متهم در دفاعیات خود اظهار داشت :که قصد انتقال گردوها بدون اخذ مدارک قانونی به استان خراسان رضوی را داشته که با هوشیاری ماموران انتظامی موفق به اقدام خود نشده است.

عبارات مهم : پارچه

وی ادامه داد: جهت بررسی اطراف ایرانی و یا خارجی بودن کالاها نیز استعلام صورت گرفت که معاونت اصلاح تولید گیاهی جهاد کشاورزی ورود گردوها را غیرقانونی و قاچاق اعلام داشته است.
جهان آبادی افزود: طبق قوانین و مقررات جاری و با توجه به استعلامات صورت گرفته شعبه تخلف را وارد دانست و متخلف را علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به میزان 2 میلیارد و 400 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرذ.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ارزش کالای قاچاق بیش از یک میلیارد ریال بوده است مطابق با قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارزش ریالی خودروی حامل به میزان یک میلیارد و 600 میلیون ریال به جریمه افزوده و جمعاً متخلف به میزان 4 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی زابل در ادامه از صدور رأی قاچاق پارچه نیز خبر داد و در این خصوص گفت: ماموران گروهان مرزی هیرمند حین بازرسی خودروهای ورودی از خاک افغانستان به کشور به یک دستگاه تریلی مشکوک و در بازرسی از آن 2 هزار و 100 متر پارچه قاچاق کشف کردند.
جهان آبادی ادامه داد: شعبه پیگیری کننده متخلف را علاوه بر ضبط پارچه ها به پرداخت ۱۲۰ میلیون ریال جریمه محکوم کرد.
وی افزود: عمده پرونده های قاچاق در حوزه سیستان با توجه به همجواری با کشور افغانستان است و با مدیریت بهتر بازارچه های مرزی و توجه شهروندان و مسئولین به استفاده از ظرفیت این بازارچه ها می توان موجب کم کردن قاچاق کالا شد.
انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: پارچه | پرونده | قاچاق کالا | کالای قاچاق | تعزیرات حکومتی | مبارزه با قاچاق | محکومیت | قاچاقچی گردو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog